אברהם טל: "הקול הגבוה התחיל בהומור"

אחרי שפרץ לצד "שוטי הנבואה", אברהם טל המציא עצמו מחדש וזכה גם לקריירת סולו מצליחה, עם שתי זכיות רצופות בתואר שיר השנה ב-ynet. כעת הוא מגיע לפרויקט חיים בפלוטו עם שלושה ביצועים ומספר על שורשי הקול הייחודי והאלבום שמסרב לדעוך

 

בפרויקט "חיים בפלוטו" של ynet ואולפני פלוטו בתל-אביב אתם זוכים למבט מוזיקלי ואישי על האמנים הטובים בישראל באופן שלא תראו בשום מקום אחר. עכשיו הגיע תורו של אברהם טל, שנכנס לאולפן מקליט עבורנו שלושה ביצועים חיים ומיוחדים ויושב איתנו לשיחה של אחד על אחד.

 

מדהים מה שקרה לטל. אחרי קריירה מצליחה בת עשר שנים עם להקת "שוטי הנבואה", הוא הצליח להמציא את עצמו מחדש. שלא כמו הרבה זמרים אחרים שיוצאים מלהקה מפורסמת, טל לא מוכר לנו בשנים האחרונות בזכותה. האמת שישנו קהל בחוץ שכלל לא יודע על עברו המוזיקלי. בקיץ שנה שעברה הוא הוציא את אלבומו השני, "אורות", ושנה אחרי שנה זכה בתואר "שיר השנה" במצעד העברי של ynet. בשנה שעברה בזכות שיר הנושא של האלבום, והשנה עם השיר "אם את הולכת".

 

אל האולפן הגיע טל יחד עם להקתו הכוללת את איל ניסבוים בתופים, עופר אשד בבס, אלון רדעי בקלידים ויוני אמבר בגיטרה. יחד הם הגישו ביצועים אנרגטיים ומיוחדים באולפן לשירים "מחוזקים לעולם", "שוב חזרו הקולות" ו"הזמן עושה את שלו"