אמיר דדון: הקסמים האלה במוזיקה

בשנתיים האחרונות אמיר דדון שמע הרבה את המילים "תגלית" ו"הבטחה". זה החמיא לו, אך גם הכריח אותו להגיע לתוצאות. ב"פלוטו" הוא בהחלט מספק אותן. "שרק ימשיכו הקסמים האלה במוזיקה" הוא אומר. צפו בראיון ובביצועים

 

פרויקט "חיים בפלוטו" של אתר ynet ואולפני פלוטו בתל אביב חוזר בעוד פרק מרגש, מלא במוזיקה ובמילים. הפעם מתארח אצלנו באולפן הזמר והיוצר אמיר דדון, מי שזכה להצלחה גדולה בשנתיים האחרונות, תחילה כזמר בפרויקט של עידן רייכל ואחר כך עם שיריו שלו כשכלי התקשורת משבחים ומכתירים אותו כתגלית.

ביום המיוחד באולפן, דדון הקליט עבורכם שלושה ביצועים חיים. אחד מהם בועט עם להקה שלמה ושניים מהם אקוסטיים ואינטימיים, רק הוא והגיטרה. וכמו שקורה תמיד באולפן פלוטו, דדון גם התיישב איתנו לשיחה אינטימית, בה סיפר על המסע שעבר בדרך להיות יוצר.

 

דדון הגיע לאולפן עם גלעד שמואלי בתופים, עדי הר צבי בבס ואופיר כנר בקלידים - ואיתם הוא מבצע את "חצי", השיר שהלחין למילותיו של טל רביב. בביצועים האקוסטיים הוא מגיש את "לבד" (מילים: שלומית דגני. לחן: אמיר דדון) ומרגש עד דמעות ב"תודה", אותו כתב והלחין.

 

שלושת השירים המבוצעים לפניכם לקוחים מאלבום הבכורה של דדון, הנושא את שמו, שיצא בשנה שעברה. בימים אלה הוא ממשיך לעבוד על אלבום שני - והשבוע גם הוציא שיר חדש בשם "לא סתם". בנוסף, ממשיך דדון בהופעותיו ברחבי הארץ. ב-25 בינואר יגיע אל מועדון הזאפה בתל-אביב ויומיים למחרת יופיע בתרבותא ביוקנעם. שני המופעים יהיו אקוסטיים