מטורף: 40 נגנים, 2 אולפנים, 1 כנסיית השכל

לראשונה בפרויקט "חיים בפלוטו" נכנסה לאולפן חבורה ענקית: להקת כנסיית השכל יחד עם נגני התזמורת האנדלוסית אשקלון ניגנו עבורנו שלושה ביצועים מיוחדים וסיפרו על האתגר בהפקה כל כך גדולה. "הרגשנו כמו גוף אחד מוזר ומגניב. אין באמת הירככיה בינינו". צפו בהקלטת הענק

 

ראיון מיוחד: כנסיית השכל ותום כהן מספרים על הדרך המשותפת, על השילוב בין התזמורת הגדולה ללהקת הרוק הקטנה על הבמה ובלב המעריצים, ועל היחסים האישיים בין כולם

 

כבר יותר משנה שפרויקט "חיים בפלוטו" של ynet ואולפני פלוטו בתל אביב באוויר, אבל הפקה גרנדויזיות שכזו טרם נראתה. ביום אחד נכנסנו עם יותר מ-40 מוזיקאים אל שני חדרי הקלטה שונים, והעניקו ביצועים מרשימים, על המקום, כאשר צוות ynet מתעד כל תו.

היום (ו') אנחנו גאים להציג את התוצאה הסופית של שיתוף הפעולה בין "כנסיית השכל" לתזמורת האנדלוסית הים תיכונית אשקלון. שלושה שירים חיים ומרגשים ביצעו החברים, ויחד עם מנצח התזמורת הצעיר תום כהן, התיישבה איתנו הלהקה לראיון מיוחד.

 

 

צפו: "כנסיית השכל" והתזמורת מבצעים את "בואי מהפכה" (מילים: אהוד בנאי, רן אלמליח. לחן: יורם חזן)

 

החברים כולם הצטרפו לפרויקט בעקבות אלבומה החדש של הכנסייה "הבית כה רחוק", בו שיתפה פעולה עם התזמורת. באולפן הם ביצעו שלושה שירים מתוכו: "בואי מהפכה", "מעל הים", ו"ילדתי" - עיבוד מחודש לשירו הישן של זוהר ארגוב. ב-12 בספטמבר יגיעו כולם אל זאפה אמפי שוני בבנימינה שם ישיקו את האלבום ויארחו את חברם משכבר הימים, אהוד בנאי.

בראיון סיפרו החברים כי התזמורת והלהקה מרגישה כמו "גוף אחד". כך באמת היה גם ביום הצילום: הכנסייה והאנדלוסית התחברו יחדיו כל כך טוב, גם כאשר הם חולקו לשני חדרים נפרדים, בעוד חלק מחברי התזמורת זכו לראות את המנצח תום כהן רק על מסך, דרך מצלמה ששידרה מהאולפן הראשי.

ואלה שמות - "כנסיית השכל" היא: יורם חזן - שירה וגיטרה, רן אלמליח - בס, דוד רז - גיטרה, דניאל זייבלט - תופים, עמי רייס - פסנתר וקלידים. "התזמורת האנדולסית אשקלון" היא: תום כהן - מנצח, יוסי שריקי - קמנג׳ה ויעוץ מוזיקלי, דניאל בלגזל - כלי הקשה, גלעד אמסלם - דרבוקה, אליהו אביכזר - קאנון, פאדל מאנע - כינור, יצחק ונטורה - נאי, ליאור בוקר - גיטרה פלמנקו.

 

מיוחד: כנסיית השכל והתזמורת מבצעים את "מעל הים" (מילים ולחן: רן אלמליח)

כינור ראשון: לודה גולד, נדיה נחימזון, גרגורי נחימזון, יבגני בייבסקי, ליה שרמן, אירינה לופסקו. כינור שני: ז׳אנה שמידט, ילנה זבריאנסקי, לובה קומחוב, מריאנה טטרו, בוריס וסילייב. טל אייזנברג - ויולה, אלה ויסוצקי, לריסה לינצקי, אייל יהב - צ'לו.

 

 

 

מיוחד: כנסיית השכל והתזמורת מבצעים את "ילדתי" (מילים ולחן: ציון שרעבי)

חיים בפלוטו - צוות ynet, הפקה: גליה שיזף, אור ברנע, ראיון: אור ברנע, צילום: אסי כהן, חגי דקל, הילה ספאק, עריכה: גלי כץ, צוות "פלוטו": גדי פיינגולד, ברק יחזקאלי, גל דבש, דניאל אנגליסטר, עומר זוסמן, עופר מפה, שי מילבאור וסטודנטים של לימודי הסאונד בפלוטו, הפקה מטעם "כנסיית השכל": מור ק. גרנק