שלומי שבן: "גם אנחנו לא חסיני גיל"

בגיל 34, רגע לפני החתונה, שלומי שבן נכנס לאולפן לשיחה אינטימית ומספר על הבגרות והשפעתה. "חברים שאתה זוכר מגיל 18 פתאום מסתובבים עם עגלות תינוקות ומזכירים לך את ההורים שלך", הוא אומר, ומגיש לכם שלושה ביצועים בלעדיים

הופעות גדולות, זכייה באלבום זהב, שירים חדשים וחתונה מתקרבת: כל אלה מובילים לאחרונה את חייו של שלומי שבן. בתוך שלל האירועים האלה, הזמר והמוזיקאי מצא זמן כדי להצטרף לפרויקט "חיים בפלוטו" שלנו, בו אנחנו מספקים לכם מבט אינטימי ליצירה של האמנים הגדולים, עם הופעה חיה באולפן וראיון אחד על אחד שלא תראו בשום מקום אחר. בבוקר אחד ארוך באולפני פלוטו בתל-אביב, שבן דיבר איתנו על המוזיקה והחיים והעניק לכם שלושה ביצועים בלעדיים, רק הוא ופסנתר הכנף.

 

שבן בן ה-34 מגיש שלושה ביצועים אינטימיים לשלושה שירים מתקופות שונות בחייו. אם טרם הכרתם את המיומנות הכל כך ייחודית של שבן, שימו לב איך הוא משלב את נגינת הפסנתר הוירטואוזית עם השירה, במיוחד בביצוע שלו לשיר "שגר פגר", במקור של להקת "הבילויים".

 
החידוש נכלל ב"מגדל הפזמון", האלבום האחרון של שבן, שכולו על טהרת גירסאות לשירי אחרים, אלבום שכאמור הגיע באחרונה למעמד של אלבום זהב. מלבד "שגר פגר", שבן חוזר בפרויקט שלנו ל"סיגריות", שיר מתוך אלבומו הראשון שיצא לפני כ-11 שנים ול"היית איתי (לא אהבת לרקוד)" שיר בונוס מתוך אלבומו השני, "עיר", שיצא ב-2007.
 

 

שבן מקיים בימים אלה סיבוב הופעות קצר ומפואר. שלוש הופעות ערך בשבועות האחרונים: באחת אירח את נינט טייב ובשנייה את יוני רכטר (שהשתתף גם הוא בפרויקט "חיים בפלוטו" שלנו). ב-18 ביוני תתקיים ההופעה האחרונה, בזאפה אמפי שוני, שם יארח את אסף אבידן.
 
אחר כך שבן ייקח פסק זמן מהופעות גדולות בכדי להתחיל ביצירת אלבום חדש. בקרוב הוא גם עתיד להתחתן עם חברתו מזה כמה שנים, השחקנית יובל שרף.