הפודקאסט של תעשיית המוזיקה

מיוזיק ביזנס

פודקאסט ״מיוזיק ביזנס״ בשיתוף אולפני פלוטו ובהגשת אלון ברק וחגי גולדובסקי.
בכל שבוע אנו מארחים אמנים ואנשי מקצוע מהמובילים בתעשיית המוזיקה לשיחות תכ׳לס עם זוויות אחרות,
הופעות לייב באולפן, ובעיקר חדשנות וגוד וייבז.

פרק 23

בפרק 23 של מיוזיק ביזנס פודקאסט אירחנו את ״נסיך הטראפ הישראלי״ דיג׳יי מושיק (מושיק בן זוהר) מהתקליטנים הבולטים בישראל שתיקלט בין היתר עם נצ'י נצ', פלד, אורטגה, לוקאץ', אקסום וכמובן קפה שחור חזק שאיתם עבר מסע לא קטן בפריצה הגדולה.
שוחחנו עם מושיק על המסע שלו בתעשייה, על התשוקה לציוד ולמידה עצמית מגיל צעיר, על התפקיד האמיתי של דיג׳יי, על המעבר מהופעה ל50 איש עד לחימום הופעה של וויז קליפה, העבודה הצמודה עם קפה שחור חזק, היתרון העצום של עבודת שטח, על הפריצה הגדולה של ההיפ-הופ בישראל, על תרבות חיי הלילה, על העתיד של התעשייה ועד כמה השפעה יש למוזיקה שחורה על ישראלים.

פרק 22

בפרק 22 של מיוזיק ביזנס פודקאסט אירחנו את דניאל זמיר, מוסיקאי, נגן ויוצר ישראלי שמאחוריו 13 אלבומים וקריירה בינלאומית מצליחה.
שוחחנו עם דניאל על המסע שלו בתעשייה, על הילדות, על החיתוך לניו יורק בגיל 18, על ההתערבבות בסצינת הג׳אז הכי לוהטת בעולם, על המפגש עם המפיק ג׳ון זורן ששינה לו את החיים, על החזרה לישראל בשיא הקריירה, על האימפקט העצום של הופעה אחת בודדת שהופיע עם ברי סחרוף, על הסצינה הישראלית, על אגו וכסף, עלהצלחה וכשלון, על מודעות ועל החברות העמוקה והשת״פ עם מתיסיהו.

פרק 19

עידן רייכל, אליעד, מוקי, מוש בן ארי, שלומי שבת, הראל סקעת, הם רק חלק קטן מתוך רשימה ארוכה של אמנים, איתם עבד המפיק המוזיקלי – נועם עקרבי. היה לנו את הכבוד והעונג לארח בפרק #19, את אחד המפיקים המוזיקליים העסוקים והמבוקשים ביותר בארץ – נועם עקרבי. צללנו עם נועם לשיחת עומק, על עולם ההפקה המוזיקלית, על המסע שלו בתעשיית המוזיקה, על חוזים ושיטות עבודה כמפיק מול אמנים מן השורה הראשונה, על הקונפליקט התמידי בין נועם המוזיקאי לנועם המפיק, על הגבולות המטושטשים של המקצוע, על רגעים קטנים של אושר ועל הרגע בו שיר שהפיק, הפך ללהיט של מדינה שלמה ובנה קריירה לאמן.

 

פרק 21

בפרק 21 של מיוזיק ביזנס פודקאסט היה לנו את הכבוד לארח את גיא מר, מוזיקאי, זמר-יוצר, ראפר, תקליטן ומפיק מוזיקלי ישראלי הידוע גם כסולן הדג נחש. שוחחנו עם גיא על המסע שלו בתעשיית המוזיקה, על הילדות בירושלים, על ההארה והחיבור להיפ הופ מילדות, על ההאסלינג של שנים כדיג׳יי עצמאי, על ההימור וההחלטה להפוך את התשוקה למקצוע, על הדג נחש, על הביזנס וההתנהלות העסקית, על קריירת הסולו, על לבטים וקשיים, על הצלחה, על תעשיית המוזיקה ולמה כלכך חשוב לו להכווין ולסייע לדור הבא.
פרק 20

בפרק 20 של מיוזיק ביזנס אירחנו את אחד המפיקים הבולטים בישראל. אהוד בנאי, שלמה ארצי, בניה ברבי, דוד דאור, יובל דיין ושלומי שבת הם חלק קטן מרשימת האמנים שהפיק פטריק סבג. פטריק הוא פזמונאי, מפיק, מוזיקאי ויוצר מהחשובים בישראל שהשפיע רבות על האופי המוזיקלי של מיטב אמני ישראל. שוחחנו עם פטריק על המסע שלו בתעשייה, על ההתחלה בתור סולן ״כשניקו תתחיל לדבר״, על ההצלחה הראשונית והתובנות שנחתו עליו, על החיתוך באמצע הקריירה למזרח, על המהפך לטייטל של מפיק בלי ששם לב, על חוזים ועצמאות כמפיק, על האחריות העצומה של מפיק בעידן המודרני, על נפש האומן, על מיקוד והתמסרות, על חדשנות ומגמות בתעשייה ומה הוא למד מהעבודה הצמודה עם שלמה ארצי על אחת מהיצירות החשובות בחייו.

פרק 19

עידן רייכל, אליעד, מוקי, מוש בן ארי, שלומי שבת, הראל סקעת, הם רק חלק קטן מתוך רשימה ארוכה של אמנים, איתם עבד המפיק המוזיקלי – נועם עקרבי. היה לנו את הכבוד והעונג לארח בפרק #19, את אחד המפיקים המוזיקליים העסוקים והמבוקשים ביותר בארץ – נועם עקרבי. צללנו עם נועם לשיחת עומק, על עולם ההפקה המוזיקלית, על המסע שלו בתעשיית המוזיקה, על חוזים ושיטות עבודה כמפיק מול אמנים מן השורה הראשונה, על הקונפליקט התמידי בין נועם המוזיקאי לנועם המפיק, על הגבולות המטושטשים של המקצוע, על רגעים קטנים של אושר ועל הרגע בו שיר שהפיק, הפך ללהיט של מדינה שלמה ובנה קריירה לאמן.

 

פרק 18

היה לנו את הכבוד לארח את אחד מחלוצי הרוק הישראליֿ, ואחד המוזיקאים הפוריים והמוערכים בשלושת העשורים האחרונים.
פיטר רוט הוא מוזיקאי, יוצר, גיטריסט ומפיק מוזיקלי, וממקימי אחד מהרכבי הרוק הבולטים והחשובים במורשת הישראלית ״מוניקה סקס״.
פרק 17

פרק 17 של מיוזיק ביזנס היה לנו את הכבוד לארח את מאסטר יורם וזאן, אחד מבכירי המהנדסים בתעשייה עם טראק רקורד שלא נגמר. שוחחנו עם יורם על המסע שלו בתעשייה, על הילדות ועל הרגע שהבין שהוא מאוהב במוזיקה וסאונד, על ההחלטה האמיצה ללכת ללמוד סאונד בחו״ל שבארץ לא ידעו בכלל מה זה, על ההתערות בסצינה בניו יורק, על הקשיים והאתגרים, על הלבטים לעזוב קריירה מצליחה למען מגורים בישראל, ואיך הוא אשכרה התגלגל להיות אחד מחלוצי ההיפ הופ במקום שבו הכל התחיל.

פרק 16

בפרק #16 של מיוזיק ביזנס, אירחנו את גדי אלטמן, זמר יוצר, גיטריסט, המייסד והסולן של הלהקות "בוטן מתוק בקרקס", "פליינג בייבי" ו"כח ראסטה".פרק 15

בפרק 15 של מיוזיק ביזנס פודקאסט אירחנו את אחד המוזיקאים הכי פרודוקטיבים בישראל. תומר ישעיהו הוא יוצר, זמר, נגן ומפיק מהבולטים בארץ. הוא מנגן בערך על כלי שקיים, משתף פעולה עם מיטב האמנים בישראל, כבר בגיל 24 הפיק לג׳יין בורדו את אלבום הבכורה האדיר שלהם, הספיק להרים כבר עשרה אלבומים משלו ויש לו ״חתימה״ אמיתית דרך שילוב של מזרח, מערב, שמימי וארצי. וחוץ מזה הוא אחד האנשים המקסימים על הכוכב. שוחחנו עם תומר על המסע שלו בתעשייה, על טשטוש הגדרות של ז'אנרים, 

פרק 14

בפרק 14 של מיוזיק ביזנס פודקאסט היה לנו את הכבוד לארח את הוד מושונוב שבזמן שכולנו ישנים, הוא והקיטאר שלו נהיו מגה סטארים מטורפים בהודו (תת יבשת בשבילכם) אז מה יש לנו פה – מפיק, מלחין, יוצר ופסנתרן מחונן שהיה מועמד לגראמי, ג'אזיסט שטוען שנחטף לכת והצליח להשתחרר ממנה, לא יודע תאוריה בגרוש אבל ניגן עם אגדות הג׳אז הגדולות ביותר בעולם לפני גיל 20, מפיק ועובד עם מתי כספי, אסף אבידן, אסף אמדורסקי, קפה שחור חזק, אביתר בנאי, אפרים שמיר, ברי סחרוף, שירי מיימון, סאבלימינל, אבישי כהן, בורגור, פוג'י בל ועוד. 

פרק 13

בפרק 13 אירחנו את גל דה פז, זמר ויוצרת, מייסדת וסולנית להקת "דה פז בנד" (The Paz Band) וחברת להקת "לוסיל קרו" (Lucille Crew) הפועלות בישראל ובחו״ל. שוחחנו עם גל על המסע שלה בתעשייה, על בניית הקהל של ההרכב המצליח, איך מסנכרנים פעילות ענפה בשתי להקות בו זמנית, מה הציבור פחות יודע על המודל הכלכלי של אמנים בישראל, על היחס המזלזל לפעמים באמנים בארץ, על החימום של להקת אירוסמית, למה עדיף לאמנים ישראלים להתמקד באירופה ופחות בארה״ב, ההתמודדות עם לחצים, ולמה היא ממליצה לכולם להשאיר את האגו על הבמה.

פרק 12

בפרק 12 של מיוזיק ביזנס היה לנו את הכבוד לארח את משה לוי ,אגדה מהלכת ואחד האנשים שיצרו אימפקט אמיתי בעיצוב תעשיית המוזיקה בישראל.  

שוחחנו עם משה על המסע שלו בתעשייה, על הלימודים בברקלי, על קבלת החלטות והחשיבות של טיימינג, על ההשקעה וההקרבה העצומה שפחות מדברים עליה בהקשר של הצלחה, על העבודה הצמודה עם ענקי המוזיקה בישראל ועל השינויים שעברה התעשיה בעשורים האחרונים.

פרק 11

אירחנו את היוצרת והזמרת סיון טלמור.צללנו עם סיון למסע שלה במוזיקה ובתעשייה. על תקופת הילדות ברכבות, על חיפוש הזהות המוזיקלית, השטח שחרכה בתקופת הלהקה הצבאית, על משברים והתמודדות, האימפקט של העונה הראשונה של דה ווייס, על ניו יורק, על ההחלטה שלה לשוב ליצור בעברית, השת״פ המצליח עם פול טראנק, ולמה באינדי עדיין לעזאזל לא מגדירים אותה כאינדי.
היה מרגש.


היה לנו את העונג לארח את קובי פרחי, המייסד והסולן של להקת אורפנד לנד. הרחק מהמיינסטרים המקומי, קובי והלהקה כובשים את העולם הערבי, ומושכים להופעותיהם קהל משלל מדינות ערב. חברי הלהקה שרים בעברית, באנגלית ומדי פעם גם בערבית, ומשלבים מטאל עם בוזוקי ודרבוקה, סלסולים תימניים ומזמורים מהתנ"ך. בהדרגה ובהתמדה, שמה של הלהקה הלך וגדל, ובסיבובי ההופעות שלהם באירופה וברחבי העולם, חבריה פוגשים קהל ערבי שמגיע משלל מדינות: סוריה, לבנון, מצרים, ירדן, עיראק ומדינות נוספות, בהן אפילו איראן.

להסכים איתו, אבל אי אפשר להתעלם ממנו.. בפרק 9 של מיוזיק ביזנס, אירחנו את רון נשר. עם קרוב לשני עשורים של קריירה ואינספור להיטים שכתב לעצמו ולאחרים, הראפר והיוצר הגיע למיוזיק ביזנס וכהרגלו לא חסך במילים. שוחחנו עם רון על מאחורי הקלעים של תעשיית המוזיקה, על אותנטיות, על היפ הופ, על ההגדרה שלו להצלחה במוזיקה ואיך לעזאזל הוא צבר כזו עוצמה בדיגיטל למרות שהוא מוחרם במיינסטרים

פרק 8

 ניב כהן, יוצר ומפיק מוזיקלי המתמחה בהפקת מוזיקה   לעולם הפרסום. ניב יחד עם אשתו מיטל, הם הבעלים של אולפני KNOB MUSIC TLVהצמד חתומים על פרסומות למותגים ומשרדי הפרסום המובילים בישראל ומיצבו את עצמם בחוד החנית של התעשייה. שוחחנו עם ניב על הדרך שעיצבה אותו, על המשמעות שלו כיוצר ומפיק מוזיקלי בתוך עולם הפרסום, הלחצים, הסטיגמות, היתרונות, החסרונות, האתגרים והיחודיות של הפקה בתעשיית הפרסום בישראל.

פרק 7

היה לנו את הכבוד לארח את פלד ומיכאל כהן, שבעשור וחצי האחרונים מיקמו עצמם בין הראפרים החמים בסצנה המקומית, בזכות שורה של להיטים שצברו עשרות מיליוני צפיות ביוטיוב ועשרות שיתופי פעולה מצליחים.שוחחנו עם פלד/כהן על המהפכה שעברה סצינת ההיפ הופ הישראלית, על האסלינג, חלוציות, דיגיטל, בניית בייס, פריצה לתודעה ולמיינסטרים, למה פלד טוען שיוטיוב ״מת״ ולמה לדעתם למיינסטרים מדיה עדיין יש

פרק 6

אקו היא אחת הראפריות והיוצרות העסוקות והמוערכות בסצנה הישראלית.מלבד הצמד המעולה אקו וטיטו שאיתו פרצה, היא הקליטה, הופיעה ושיתפה פעולה עם הדג נחש, נגה ארז, קרולינה, אבישי כהן ועוד רבים   אחרים.  בין היתר שוחחנו עם אקו על הדרך שעיצבה ועדיין מעצבת את היצירה שלה, על לייבלים, קארמה, נקודות שבירה, ומה קורה שבילי אייליש עפה  על שיר שלך. 

פרק 5

 היה לנו את הכבוד לארח את סיימון ויינשטוק, אחד מבכירי טכנאי המיקס / סאונד בישראל. סיימון החל את הקריירה שלו באולפני אוטופיה בלונדון, ובמהלך שלושת העשורים האחרונים, עובד עם מיטב האמנים בארץ ובחו״ל. שוחחנו עם סיימון על ההתגלגלות שלו לעולם הסאונד, על מקצועיות, הקרבה, טכנולוגיה, תת מודע, השפעות, העבודה עם דיויד בואי בגיל מאוד צעיר,  

פרק 4

 של מיוזיק ביזנס, היה לנו את הכבוד לארח את המפיק והמוזיקאי יוסי פיין. שוחחנו עם יוסי על נושאים שפחות אוהבים לגעת בהם בתעשייה, כגון כסף, מחיר ההצלחה, מצבי תודעה, ההבדלים בין ישראל לחו״ל, ואפילו על נועה קירל ומסחטות מיצים באולפן.

 

הפודקאסט של תעשיית המוזיקה

פרק 3

פרק #3 של הפודקאסט "מיוזיק ביזנס", היה לנו את הכבוד לארח את נציגת איגוד המוזיקאים/ות החדש – בהקמה, המוזיקאית טניה וינוקור. 
היה לנו חשוב במיוחד לעשות את הפרק הזה ולתרום את חלקינו הצנוע למאבק המוזיקאים. 
אם עד היום היו לכם סימני שאלה, או עניינים לא פתורים לגבי מאבק המוזיקאיםאיגוד המוזיקאים החדש, 

הפודקאסט של תעשיית המוזיקה

פרק 2

המפיקים המוזיקלים היותר בולטים בסצנת המוזיקה המקומית. 
בין רשימת האמנים שאיתם עדי עובד ניתן למצוא את 
דיקלה, קרן פלס, נדב גדג׳, אמיר דדון, עידן חביב, שרית חדד, מירי מסיקה וגיא מזיג. 
עדי גם יצר יחד עם המוזיקאי הבינלאומי מארק אליהו, את הפסקול לסדרה הישראלית "טהרן" שנמכרה לאפל טיוי. 

הפודקאסט של תעשיית המוזיקה

פרק 1

בפרק הבכורה של מיוזיק ביזנס אירחנו את יקיר ששון ואליסף בשארי מלהקת רבע לאפריקה.שוחחנו איתם על המסע שלהם, על נקודת ההתחלה, היצירה, האתגרים והתובנות שצברו בהקמת ההרכב המצליח שמופיע ברחבי הארץ והעולם.