בית ספר לסאונד והפקה

בית הספר ללימודי הסאונד וההפקה של אולפני פלוטו, בשיתוף עם מכללת שנקר המחלקה ללימודי חוץ, נולד מתוך אהבה גדולה לתחום ורצון לקדם אותו על ידי הכשרת הדור הבא של הטכנאים והמפיקים. המכללה היא חלק ממתחם האולפנים הגדול והמוביל בארץ, דבר המאפשר לסטודנטים לחוות התנסות מקצועית באולפנים, כחלק שוטף ממסלול הלימודים.

כדי להכין אתכם לקריירה מצליחה בתחום הסאונד וההפקה, השקענו מחשבה רבה בהקמת כיתת לימוד מצויידת ומושקעת על פי הסטנדרט הידוע והגבוה של פלוטו. כמו כן, תכנית הלימודים שלנו נבנתה בקפידה על מנת להעניק לתלמידנו הבנה מקיפה ומעמיקה של הטכנולוגיות והתחומים המגוונים המרכיבים כיום את עולם הסאונד וההפקה, תחת ניצוחם של טובי המורים ואנשי המקצוע בארץ.

אנו שמים דגש על איכות ומקצועיות וחשוב לנו לאפשר לסטודנטים למצות את המירב מתקופה משמעותית זו.

משום כך מחזור הלימודים שלנו מורכב מ – 25 סטודנטים אשר נבחרים בקפידה ומקבלים לאורך כל תקופת הלימודים יחס אישי, ליווי וקידום בהתאם ליכולותיהם, צרכיהם ותחומי העניין שלהם.

מסלול הלימודים המושקע, צוות המורים המקצועי, והאולפן המתקדם, מצליחים לספק לסטודנטים סביבה מושלמת ליצירה. המסלול מיועד לתת לתלמידים בסיס תיאורטי ומעשי מקיף, תוך צבירת ניסיון מעשי בשלל המקצועות, ובניית תיק עבודות עשיר לקראת קריירה עצמאית במגוון המקצועות של עולם הסאונד וההפקה.

אנחנו מזמינים אתכם להצטרף למשפחה שלנו ולבוא לקחת חלק באהבה שלנו ליצירה ועשייה. אנו יודעים כמה חשוב לקבל החלטה מושכלת בנוגע לעתיד המקצועי שלכם, ונשמח לסייע לכם בתהליך זה. לכן אתם מוזמנים אלינו לפגישה אישית, לראות ולחוות את המתחם ולקבל מענה לכל השאלות וההתלבטויות על כוס קפה. אתם מוזמנים להשאיר פרטים או ליצור קשר, אנחנו מחכים לכם, הקומקום רותח…

המסלול שלנו

מסלול הלימודים מתפרש על פני שנתיים, בכל שנה 62 מפגשים של 6 שעות, המתקיימים פעמיים בשבוע. בנוסף יש כ-350 שעות תרגול מעשי מונחה וחופשי. פתיחת שנת הלימודים בחודשי אוקטובר-נובמבר (משתנה על פי מועדי החגים),  הלימודים יתקיימו בימים שני ורביעי. בסיום הלימודים יקבל הסטודנט תעודת "בוגר לימודי עיצוב סאונד" מטעם אולפני פלוטו ומכללת שנקר.

 • אפשרות למימוש פקדון חיילים משוחררים
 • ציוות כסטאז׳ר לסשנים אמיתיים של האולפן (קישור לסטאז׳ והשמה)
 • עזרה בהשמה בסיום הלימודים (קישור לסטאז׳ והשמה)
 • מלגות עידוד ומלגות למצטיינים

לימודי סאונד באולפני פלוטו

כיתת הלימוד מכילה מחשב "Mac Mini" ומקלדת שליטה לכל סטודנט, אולפן הקלטה כולל תא הקלטה וקונסולת Amec Einstein  Super- E  בעלת 32 ערוצים. הכיתה מצויידת בכל התוכנות וה"פלאגינס" הנלמדים בקורסים השונים (Pro Tools, Ableton Live, Cubase, Melodyne, ,Native Instruments, Softube, Slate Digital, Soundtoys). הכתה אף מצויידת במגוון מיקרופונים וסט תופים לצורך תרגול. בנוסף לשימוש השוטף באולפן הכיתה, יתקיימו במהלך הלימודים סדנאות הקלטה שונות באולפן A, המכיל קונסולת Neve VR בעלת 60 ערוצים.  אולפן זה, ואולפן B אלה אף עומדים לרשות הסטודנטים לצורך עבודתם על פרוייקט הגמר של סיום לימודיהם.

כיתת הלימוד ממוקמת על גג יפהפה בשטח של 200 מ"ר הכולל שירותים, מטבחון המצוייד במיקרוגל, מקרר וערכת קפה העומד לרשות הסטודנטים במהלך הלימודים.

כיתת לימודי סאונד בפלוטו

תכנית הלימודים מבוססת על הבנה ויישום של החלקים השונים המרכיבים את תהליך היצירה. אנו מאמינים שדרך הלמידה הטובה ביותר היא באמצעות עשייה ממשית, ולכן כל הלימודים התיאורטיים מגובים בסדנאות מעשיות, ובהזדמנויות רבות לתרגול והרחבת הידע של הסטודנטים שלנו. במסגרת סדנאות וכיתות אמן מגוונות, יוכלו הסטודנטים לפגוש מומחים שונים מכל התחומים שיעשירו את עולמם. אנו מעמידים לרשותכם את מיטב המשאבים הטכנולוגיים והאנושיים ומקווים שתשתמשו בהם לקידום התפתחותכם המקצועית.

היעד שאנו מציבים לנגד עינינו בסיום הלימודים הוא לספק לכם את הכח, הידע והיכולת ללוות אמן/לקוח ולממש את החזון שלו. אתם תוכלו לנהל את כל התהליך: פרה-פרודקשן, הכנת הפרוייקט לכניסה לאולפן, הקלטה והפקה על כל הצדדים הטכניים, מוסיקליים והיצירתיים, עריכה, מיקס ומאסטרינג, ואפילו הגברת המופע או הפרזנטציה לאמן/לקוח אותו ליוויתם.

קורס טכנאי סאונד

בשנה הראשונה ילמדו הסטודנטים את הבסיס הטכנולוגי והתאורטי של עולם הסאונד וההפקה תוך דגש על התנסות מעשית. ילמדו מושגים עקרוניים וכיצד הם באים לידי ביטוי בפועל, יבינו לעומק את תרשים הזרימה (Signal Flow) של ההקלטה, ילמדו להכיר את הציוד והתוכנות הדרושים להפעלת האולפן, יתנסו בהקלטות אולפן ושטח' וכן בסדנאות עם מגוון מפיקים מוסיקליים.

בין הקורסים הנלמדים בשנה הראשונה: טכנולוגיה של הקול, Pro Tools, הקלטה אנלוגית, הקלטת הרכבים אקוסטיים, הפקת MIDI, הגברת מופעים P.A, סדנת הקלטות חוץ, סדנאות הפקה מוסיקלית, סדנת הקלטת תופים, סדנה מעשית.

סטודנטים בקורס סאונד

בשנה השניה, ימשיכו הסטודנטים להעמיק את הידע שרכשו וליישמו בפועל, תוך הרחבת יכולותיהם לתחומים נוספים. הסטודנטים ילמדו את עקרונות המיקס והמאסטרינג באמצעות הבנה והתנסות מעשית, ויוכלו להשלים את המוצר עד להגשתו ללקוח/ מאזין/ צופה.

בנוסף, ירחיבו את ארגז הכלים המקצועי שלהם על ידי למידה של תוכנות נוספות כמו Ableton Live, וכן באמצעות חשיפה לעולם החשוב והמרתק של אלקטרוניקה ובניית מכשירים. הסטודנטים יקבלו כלים להשתלבות בתחום הפוסט-פרודקשן אשר היום הפך לחלק בלתי נפרד מעולם המדיה, וילמדו כיצד לעצב פסקול על כל מרכיביו הכוללים מוסיקה מקורית, Foleys, עריכת דיאלוג, ועוד, עבור קולנוע, טלוויזיה, פרסומות, וכל תחומי הניו-מדיה.

בין הקורסים הנלמדים בשנה השנייה: הקלטה דיגיטלית, מיקס, מאסטרינג, Ableton Live, אלקטרוניקה ובניית מכשירים, פוסט פרודקשן, מבע קולנועי, סדנת אקוסטיקה, סדנאות הפקה, ופרוייקט גמר במגוון תחומים, תוך ליווי אישי של אחד המרצים.

קורס סאונד בפלוטו

במהלך השנתיים תוכלו להעמיק לתוך העולם הטכנולוגי והיצירתי, ללמוד מטובי המורים את חוקי היסוד, ודרכים לשבור את כל החוקים. תכנית הלימודים מורכבת ממגוון קורסים המקיפים את תחומי הידע השונים בעולם הסאונד וההפקה:

 • טכנולוגיה של הקול – מרצה: אלכס זבורובסקי
 • Pro Tools – מרצה: שי סיוון
 • הגברת מופעים P.A – מרצה: ברק יחזקאלי
 • הפקת MIDI – מרצה: ניב כהן
 • הקלטה אנלוגית – מרצה: יורם וזאן
 • הקלטת הרכבים אקוסטיים – מרצה: אלכס זבורובסקי
 • טיול שנתי הקלטות שטח סדנת הקלטות חוץ
 • סדנת תופים – מרצה: אלכס זובורבסקי
 • פרויקט שנה א' – מרצה: אלכס זובורבסקי
 • אלקטרוניקה ובניית מכשירים – מרצה: אלכס זבורובסקי
 • סדנת הקלטה דיגיטילית – מרצה: סיימון וינשטוק
 • מיקס – מרצה: נעם לוינברג
 • סדנת מיקס מתקדמים – מרצה: סיימון ויינשטוק
 • מאסטרינג – מרצה: ארז כספי
 • סאונד למשחקי מחשב – מרצה: ינון קופרשטיין
 • מוסיקה לתמונה – מרצה: דרור שימן
 • סדנת מיקס פוסט – מרצה: דרור שימן
 • Ableton Live – מרצה: לני בן בסט
 • סדנאות הפקה בהנחיית בנצי גפני, גלעד ויטל, גדי פיינגולד, אור בהיר
 • מבע קולנועי – מרצה: לב גולצר
 • פוסט פרודקשן – מרצה: מיכאל אבו
 • הרצאה בנושא אקוסטיקה עם דודו חוג'ה
 • פרוייקט גמר

כיתת לימודי הפקה מוזיקלית

בית הספר ללימודי סאונד והפקה של פלוטו הינו היחיד אשר מציע לסטודנטים שלו הזדמנות מאתגרת ומעשירה – להשתלב באולפנים עצמם במסגרת סטאז'. הסטאז' אינו חלק מחובות הלימודים אך אפשרות זו פתוחה בפני כלל הסטודנטים שלנו, בהתאם לרצונם ויכולותיהם. במסגרת הסטאז', תצטרפו לצוות האולפן במהלך סשנים אמיתיים של הקלטות, ותזכו לקחת חלק בתהליך וללמוד כיצד מתבצעת העבודה בעולם האמיתי.

הדבר בו אנו הכי גאים הוא בהצלחה של הבוגרים שלנו. אמנם אנו משתדלים לספק ידע נרחב, נסיון מעשי עשיר ופרוייקטים מאתגרים לתיק העבודות של בוגרינו, אך עם סיום הלימודים האחריות מוטלת תמיד על כתפיו של הבוגר. לכן אנו עושים מאמצים להפנות, להמליץ ולתמוך בהשמה של סטודנטים, כל אחד לפי יכולותיו וכישוריו, וכמובן שכל בוגר שמצליח להתברג בתעשיית הסאונד והמוסיקה הוא גאווה גדולה עבורינו.

מספר לא מבוטל של בוגרינו כבר נמצאים עמוק בתוך התעשייה: טכנאי שידור בתחנת הרדיו 102fm, טכנאי באולפן של ארן לביא ולואי להב, איש פיתוח בחברת התוכנה הידועה Waves, טכנאי P.A בחברות הגברה שונות, טכנאות והפקה באולפן של תומר בירן, מפיק הפרסומות הגדול בארץ. בנוסף, ישנם מספר סטודנטים שפתחו אולפנים ביתיים בתחומי הפוסט, הפקה, הקלטות, מיקס ומאסטרינג. אנו שומרים על קשר עם כולם ומסייעים בכל שאלה שעולה, גם בתחומים טכניים שונים וגם בסוגיות של ניהול הקריירה, התנהלות וקבלת החלטות נכונה.

לימודי הפקה מוזיקלית

צוות המורים

דברו איתנו